Elektrimootorite efektiivsus

Kaod elektrimootorites

Postitatud

Igas mehhanismis sh elekrimasinas tekib paratamatult erinevaid kadusid. Kaod võivad tekkida järgmistel juhtudel: 1.Elektrivoolu kulgemisel läbi mähiste. Kuna mähistel on teatav aktiivtakistus, siis eraldub neil soojusenergiat. Kuna mähised koosnevad peamiselt vasest, siis nimetatakse neid kadusid ka vasekadudeks. 2.Magnetsüdamikus ajaga muutuva magnetvälja toimel hüstereesist ja pöörisvooludest. Seda kadu tuntakse masina teraskaona. Terasekadu on seda suurem, mida… Loe lähemalt »

Kolmefaasilised elektrimootorid

Postitatud

Kolmefaasilise süsteemi peamiseks eeliseks on mehaaniline tasakaal. Süsteemi mehaaniline tasakaal genereerib seadmele ühtlase koormuse, mis oluliselt pikendab tema kasutusiga. Kolmefaasilise süsteemi korral on võimalus kergesti tekitada pöörlevat magnetvälja, mis on eelduseks elektrimootori ning paljude teiste elektriseadmete tööks. Kolmefaasilised elektrimootorid( asünkroon-ja sünkroonmootorid) on ehituselt lihtsamad ning odavamad kui alalisvoolumootorid, ühefaasilised mootorid või vähem kasutust leidvad kahefaasilised… Loe lähemalt »

Efektiivsed elektrimootorid

Postitatud

Elektrimootorite osatähtsus jääb meile igapäevaelus tihti märkamatuks, olgu siis tegemist pesumasinaga või kodumaja liftiga. Elektrimootorid on kasutuses pea kõikides tööstusharudes, alates keemiatööstusega lõpetades Laevaehitusega. Seoses 2011 aastal jõustunud Euroopa Liidu energiasäästukavaga lubatakse turule vaid kõrge kasuteguriga elektrimootoreid. Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) viimase analüüsi põhjalon suurimad elektritarbijad just elektrimootorid. Nende tööshoidmiseks kasutatakse ära peaaegu pool kogu maailmas… Loe lähemalt »